fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

O co należy zadbać podczas organizowania imprezy w hotelu?

impreza okolicznościowa w hotelu

Czasy, gdy imprezy okolicznościowe były organizowane w domach powoli odchodzą w zapomnienie. Nie dzieje się tak bez powodu. Organizując tzw. Domówkę, nie tylko trzeba pomyśleć o przygotowaniu posiłków, ale także o wielu innych aspektach tj.: serwowanie dań podczas imprezy, sprzątanie, a co najważniejsze, zorganizowanie noclegu. Wszystko to sprawia, że coraz częściej doceniane są imprezy okolicznościowe w hotelach czy pensjonatach. Tam o wyżywienie zadba restauracja, a pokoje gościnne będą dostępne dla uczestników imprezy. W dalszym ciągu jednak planowanie przedsięwzięcia leży w gestii organizatora imprezy. Zatem o czym warto pomyśleć, by była ona naprawdę udana?

Jak wybrać miejsce na imprezę?

Wybierając miejsce, w którym odbędzie się impreza okolicznościowa, warto wziąć pod uwagę dogodny dojazd do obiektu. Ważne jest również to, by zaproszeni goście mieli gdzie zaparkować. Każdy, kto organizuje tego typu przedsięwzięcie pragnie, by wybrany hotel czy pensjonat miał tzw. Klimat. Jaki on będzie, to już kwestia gustu organizatora zabawy.

Jak wybrać menu na imprezę?

Często restauracje posiadają odpowiednio przygotowane zestawy menu na imprezy. To od organizatora zależy wybór konkretnej opcji. Warto jednak pamiętać, by uwzględnić preferencje kulinarne gości. Nie każdy je mięso, nie każdy lubi wykwintne dania i nie każdy po prostu może jeść wszystko. Dobrym rozwiązaniem jest także wybranie menu dla dzieci.

Warto tutaj również uwzględnić ramy czasowe trwania imprezy oraz ilość zaproszonych osób – dorosłych i dzieci. Jeśli któryś z gości cierpi na alergię, należy o tym również powiedzieć obsłudze obiektu.

Noclegi po imprezie

Organizując imprezę okolicznościową należy wziąć również pod uwagę liczbę gości, którzy będą chcieli skorzystać z noclegów. Pokoje gościnne przydadzą się osobom dojeżdżającym z daleka, dla których powrót po imprezie będzie stanowić problem lub niedogodność. Należy zatem zapewnić noclegi, rezerwując odpowiednią ilość pokoi podczas planowania i organizowania imprezy.