fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Jak należy prawidłowo wybrać hotel na szkolenie firmowe?

szkolenie firmowe

Organizacja szkoleń firmowych to zadanie wymagające nie tylko zaplanowania założeń całego przedsięwzięcia, ale wybrania na nie dobrego miejsca – hotelu lub pensjonatu. Jeśli szkolenie jest krótkie, a organizator nie zamierza łączyć go z atrakcjami dla uczestników, może odbyć się w siedzibie firmy.

Coraz częściej jednak szkolenia firmowe organizowane są w hotelach. Tego typu obiekty nie tylko udostępniają nowocześnie wyposażone sale konferencyjne, ale również pozwalają na zapewnienie gościom komfortowego noclegu, wyżywienia i ciekawych atrakcji. Ponadto ich pracownicy chętnie pomagają w skoordynowaniu całego przedsięwzięcia.

 

Na co  zwrócić uwagę?

 

Organizując szkolenie firmowe czy konferencję, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Na początek należy dowiedzieć się, czy obiekt dysponuje odpowiednio wyposażoną salą konferencyjną. Trzeba też sprawdzić, ilu uczestników szkolenia może pomieścić i w jakiej konfiguracji ustawione są stoły i krzesła. Dodatkowo warto zapytać, czy w czasie szkolenia goście będą mogli skorzystać z bufetu, by w przerwach napić się kawy lub zjeść drobną przekąskę.

Nowoczesna sala konferencyjna to oczywiście nie wszystko. Jeśli szkolenie trwa dłużej niż jeden dzień, niezbędne są komfortowe pokoje dla gości. Z pewnością ucieszy ich również dostęp do strefy wellness & spa.

Obiekty zapewniające organizację szkoleń firmowych oferują również inne atrakcje, które pozwalają na efektywną integrację pracowników firmy. Do najczęściej spotykanych należą: zabawy i gry sportowe, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wspólne grillowanie, ogniska i tematyczne imprezy wieczorne.

 

Wybierając hotel na szkolenie firmowe warto zatem zadbać nie tylko o właściwe warunki do pracy czy wymiany doświadczeń, ale także wypoczynku. Wspólna integracja zespołu pracowników przedsiębiorstwa z pewnością będzie sprzyjać efektywnemu szkoleniu i wzajemnej współpracy. Dobrze wybrany hotel pozwoli na połączenie części merytorycznej szkoleń firmowych, wypoczynku w komfortowo wyposażonych pokojach i atrakcji integracyjnych.