fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Kotlina Kłodzka noclegi: Rodzinne zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej

Rodzinne zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka to region pełen atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Można ją zwiedzać na wiele różnych sposobów. Wystarczy dobrze zaplanować podróż, a dla każdego stanie się ona niezapomnianą przygodą.

Kotlina Kłodzka dla dzieci

Przede wszystkim warto odwiedzić Złoty Stok, gdzie znajduje się kopalnia złota i arsenu. Można tutaj przepłynąć się łodzią po podwodnym jeziorze, a także obejrzeć jedyny w naszym kraju podziemny wodospad. Dzieci mogą nawet pobawić się w poszukiwaczy złota, wypłukując je zgodnie z dawnymi, tradycyjnymi metodami. Bardzo ciekawą atrakcją dla maluchów będzie spotkanie z gnomem w Chodniku Śmierci. Nieopodal kopalni znajduje się park techniki, w którym znajdują się średniowieczne urządzenia. Nieco starsze dzieci z pewnością zaciekawi wizyta w parku przygody Skalisko z najdłuższymi i najwyższymi tyrolkami w Europie.

W Starej Morawie, znajdującej się nieopodal Stronia Śląskiego, znajduje się Wapiennik Łaskawy Kamień. To jeden z nielicznych wapienników, jakie pozostały na terenie Polski. Dawniej wypalano tutaj wapno, a współcześnie znajduje się tutaj pięknie odrestaurowany obiekt, w którym prowadzona jest galeria sztuki. Tuż przy wapienniku znajduje się również piękny ogród japoński.

Podczas rodzinnego wypadu do Kotliny Kłodzkiej koniecznie trzeba zwiedzić Kletno i Jaskinię Niedźwiedzią. Jaskinia jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych w tych okolicach, dlatego też koniecznie warto się tutaj udać. Odkryto tutaj szczątki niedźwiedzia jaskiniowego. Turyści mogą przejść trasą, która prezentuje formy kalcytowe w różnorakich kształtach. To prawdziwie bajeczne widoki!

Kotlina Kłodzka to idealny region na rodzinną wyprawę. Piękne krajobrazy, malownicze wzniesienia, lasy i łąki, a przede wszystkim liczne atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o dorosłych, jak i najmłodszych turystach. Przyjeżdżając tutaj, bez problemu wynajmiemy przyjemny nocleg w Kotlinie Kłodzkiej. Doskonałą bazą wypadową jest m.in. malownicza wieś Stara Morawa, skąd możemy zaplanować liczne eskapady do okolicznych miejscowości.