fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Wypoczynek w górach Sudety: Aktywny wypoczynek w Sudetach

grupa ludzi na górskim szlaku

Sudety znane są z pięknych widoków, historycznych zabytków i atrakcyjnych, przyrodniczych miejsc. To idealny region dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas.

Aktywny wypoczynek w górach Sudety

* Sudety to idealne miejsce dla miłośników pieszych wycieczek i trekkingów. Wędrówki górskimi szlakami to świetny sposób na miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu wraz z całą rodziną. Dodatkowo podczas pieszych wypraw można dotrzeć do najpiękniejszych zakątków gór. Najpopularniejszy jest Główny Szlak Sudecki, ale można skorzystać również z nieco mniej zaawansowanych, krótszych tras turystycznych. Centrum aktywnej turystyki znajduje się w Karkonoszach, Górach Stołowych i Masywie Śnieżnika. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne pasma, np. Góry Bystrzyckie i Orlickie czy Góry Złote.

* Miłośnicy przejażdżek rowerowych również miło spędzą tutaj czas. Trasy rowerowe bardzo często pokrywają się ze szlakami pieszymi.

* Sudety to idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych. W wielu okolicznych miejscowościach znajdują się wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Najpopularniejszymi kurortami narciarskimi są Szklarska Poręba i Karpacz. Warto zwrócić uwagę również na rejon Kamienicy i Czarnej Góry. Pasjonaci narciarstwa biegowego powinni zainteresować się okolicami Szklarskiej Poręby.

* Lubisz się wspinać? Koniecznie powinieneś wybrać się w okolice zamku Książ lub Rudaw Janowickich.

* Popularnym sportem w Sudetach jest jeździectwo konne, dlatego znajduje się tutaj wiele stadnin oraz gospodarstw agroturystycznych, w których można pojeździć na koniach.

* A oprócz uprawiania sportów warto również poznać nieco historii. Na szczególną uwagę historycznych pasjonatów zasługują przede wszystkim piękne zamki, twierdze i pałace, m.in. Twierdza Srebrnogórska, Książ, Twierdza Kłodzko, Zamek Chojnik, Zamek Niesytno, Zamek Bolczów, Zamek w Bolkowie.