fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Stronie Śląskie noclegi: Na narty do Stronia Śląskiego

Na narty do Stronia Śląskiego

Stronie Śląskie to niewielkie, malownicze miasteczko, które ma wiele do zaoferowania przybyłym gościom. Położone jest na wysokości ok. 500 m n.p.m. nieopodal Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich. To region, do którego co roku przyjeżdża bardzo wielu turystów. W Stroniu Śląskim można świetnie bawić się zarówno latem, jak i zimą.

Szczególnie zima to pora roku, gdy zjeżdża tutaj mnóstwo miłośników śnieżnych szaleństw. W okolicy znajduje się kilka stoków narciarskich, które z całą pewnością zainteresują zarówno zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy i snowboardzistów.

Wyciągi w okolicach Stronia Śląskiego

W sezonie zimowym miłośnicy śnieżnych szaleństw mogą skorzystać z kilku wyciągów narciarskich znajdujących się w okolicy Stronia Śląskiego:

  • Ośrodek Górski “Czarna Góra” w Siennej – do dyspozycji mamy 7 wyciągów orczykowych, karuzelę narciarską i 3 koleje linowe. Trasy są ubijane ratrakami, część tras sztucznie naśnieżna.
  • Stacja Narciarska “Kamienica” w Kamienicy – to idealny stok dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Znajduje się tutaj wyciąg z 4 orczykami. Trasy są ubijane ratrakiem, oświetlone i sztuczne naśnieżane.
  • Wyciąg narciarski z Nowym Gierałtowie – długość stoku wynosi 435 m. Wyciąg jest talerzykowy, a stok dobrze oświetlony. Przeznaczony przede wszystkim dla średniozaawansowanych narciarzy.
  • Wyciąg narciarski w Nowej Morawie – długość stoku to 416 m. Wyciąg jest talerzykowy i przygotowany zgodnie z potrzebami średniozaawansowanych narciarzy.
  • Wyciąg narciarski w Bielicach – stok mierzy 360 m. Wyciąg jest orczykowy, a cała trasa jest ubijana ratrakiem, oświetlona i sztucznie naśnieżona.

Dodatkowe udogodnienia w Stroniu Śląskim

Miejscowość jest bardzo dobrze przygotowana na przybycie gości z różnych stron kraju, a nawet zagranicy. Bez większego problemu znajdziemy noclegi w Stroniu Śląskim. Znajduje się tutaj również bardzo wiele lokali gastronomicznych, a także mnóstwo atrakcji turystycznych. Stronie Śląskie to idealna miejscowość do wypoczynku i rekreacji, zarówno zimą, jak i latem.