fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Lądek-Zdrój — Noclegi: Co warto zobaczyć w Lądku-Zdroju

ogród

Lądek-Zdrój to malownicze miasteczko położone nad rzeką Biała Lądecka. Zlokalizowane jest pomiędzy Górami Złotymi a Krowiarkami, dlatego też stanowi doskonałą bazę wypadową. Warto jednak zainteresować się i zwiedzić Lądek-Zdrój, ponieważ jest to najstarsze uzdrowisko w regionie Kotliny Kłodzkiej. Tutejszy Zakład Przyrodoleczniczy „Jerzy” jest najstarszym obiektem uzdrowiskowym w Polsce i jednym z najstarszych w Europie.

Co warto odwiedzić w Lądku-Zdroju?

Przede wszystkim warto wybrać się do sanatorium „Wojciech”, które jest położone w parku zdrojowym. To neobarokowy budynek, którego centrum tworzy basen pod kopułą w stylu łaźni tureckiej. Odbywają się w nim lecznicze kąpiele w wodzie termalnej. Na galerii znajduje się pijalnia wód.

W centrum Lądka-Zdroju znajduje się malowniczy rynek, jeden z niewielu płaskich rynków na Ziemi Kłodzkiej. W samym sercu rynku mieści się neorenesansowy ratusz otoczony wspaniałymi barokowymi kamieniczkami. Obok budynku ratusza znajduje się piaskowcowy pręgierz. Po drugiej strony ratusza mieści się pomnik Trójcy Świętej.

Warto odwiedzić również jeden z najstarszych zabytków Lądka, czyli dwuprzęsłowy kamienny most św. Jana na rzece Biała Lądecka. Na środku mostu stoi barokowa figura św. Jana Nepomucena.

Jedną z ważniejszych atrakcji Lądka-Zdroju jest również arboretum, czyli leśny ogród, w którym można podziwiać ponad 250 gatunków drzew i krzewów pochodzących z całego świata. Najlepszą porą na odwiedzenie arboretum jest wiosna, ponieważ to właśnie wtedy pięknie rozkwitają azalie i rododendrony.

Lądek Zdrój — Noclegi

Lądek Zdrój położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w niedalekim oddaleniu od najważniejszych atrakcji regionu, dlatego bardzo wielu turystów właśnie tutaj poszukuje noclegu. Zatrzymać się można zarówno w klimatycznych pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, hotelach, jak i hostelach, kwaterach prywatnych itp.