fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Kotlina Kłodzka: Atrakcje Kotliny Kłodzkiej dla rodziny

hotel

Kotlina Kłodzka to idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek dla całej rodziny. I dorośli i dzieci znajdą tutaj wiele ciekawych atrakcji, które pozwolą wspólnie przeżyć niezwykle miły czas.

Noclegi w Kotlinie Kłodzkiej można rezerwować w jednej z tutejszych malowniczych miejscowości, która będzie stanowić miejsce wypadowe, natomiast warto zwiedzić cały region (albo chociaż jego część), ponieważ jest niezwykle ciekawy i urozmaicony.

Atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej dla całej rodziny

  • Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Podwodne korytarze, ciekawe ekspozycje, podziemny wodospad i kolejka — to tylko kilka atrakcji, które czekają na Was w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Trasa turystyczna została przygotowana z myślą o dzieciach i dorosłych, dlatego też nikt nie wyjdzie stąd znudzony.

  • Błędne Skały na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. To niezwykle malownicze miejsce, w którym skały tworzą swoisty labirynt. To świetne miejsce na spokojny spacer z dziećmi. Szlak jest stosunkowo łatwy, a po drodze można podziwiać zachwycające ukształtowanie tutejszego terenu.

  • Park zdrojowy w Dusznikach-Zdroju to idealne miejsce na spacery podczas upalnych dni. Drzewa zapewniają przyjemny chłód, wokół znajduje się wiele fontann, potoków, rzeźb. A po spokojnym odpoczynku pod drzewami, warto wybrać się do Muzeum Papiernictwa. Zbliżając się do tego miejsca, zachwyci nas przede wszystkim piękny budynek muzeum. Również ekspozycje są niezwykle ciekawe. W Muzeum Papiernictwa możemy zobaczyć m.in. maszyny służące do produkcji papieru, poznać techniki drukarskie czy poczytać o historii papiernictwa.

  • Japoński Ogród w Jarkowie nieopodal Lewina Kłodzkiego to prywatny ogród założony przez Edwarda Majchera ponad 30 lat temu. Jest to bardzo piękny zakątek, który nawiązuje w swojej stylistyce do tradycyjnych ogrodów japońskich. Znajduje się tutaj m.in. bardzo wiele malowniczych sadzawek, oryginalne rośliny, wodospady, rzeźby, skalne ścieżki itd. To idealne miejsce na spokojny wypoczynek po intensywnym zwiedzaniu Kotliny Kłodzkiej.