fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Nocleg w Sudetach: Co powinieneś zobaczyć w Sudetach

ogród przy hotelu

Sudety to średni masyw górski, który zlokalizowany jest na terenie Polski, Czech i Niemiec. Charakteryzuje się stromymi stokami i łagodnymi szczytami oraz grzbietami, tworzącymi kształt kopuły.

Sudety składają się z wielu pasm górskich, a każde z nich warte jest odwiedzenia. Różnią się walorami przyrodniczymi, budową geologiczną, klimatem, krajobrazami. Warto dodać się, znajduje się tutaj najstarsze pasmo górski na kontynencie, czyli Góry Sowie oraz Góry Stołowe — jedyne w Europie góry płytowe. Kotlina Kłodzka to największa dolina górska w Polsce, a Karkonosze — najbardziej wietrznym i zachmurzonym regionem.

Jest to wyjątkowe miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośników górskich terenów, pięknych, malowniczych krajobrazów. To raj dla pasjonatów trekkingu, aktywnego wypoczynku i fotografii. Oprócz dzikiej przyrody, gór i dolin zwiedzić tutaj można również miasta, kopalnie czy kamieniołomy. Region jest uprzemysłowiony, jednak liczne parki narodowe, krajobrazowe i rezerwaty sprawiają, że można tutaj cieszyć się zielenią, czystym powietrzem i bogactwem natury. Turyści mogą wybierać spomiędzy wielu tras krajobrazowych przeznaczone na piesze wędrówki, przejażdżki rowerowe czy zjazdy na nartach. Oprócz tego warto zwiedzić również średniowieczne zamki i pałace.

Nocleg w Sudetach

Przed wyprawą warto zarezerwować nocleg w Sudetach. Infrastruktura turystyczna jest tutaj dobrze rozwinięta, bardzo wiele tutaj hoteli, hotelików, pensjonatów czy domów letniskowych, jednakże w sezonie zwykle Sudety odwiedza bardzo wielu turystów. Ceny oraz warunki zakwaterowania są bardzo urozmaicone, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie — zarówno miłośnicy wypoczynku w luksusowych warunkach, jak i podróżnicy budżetowi. Dla bardziej wymagających — ekskluzywne pensjonaty, hotele SPA i apartamenty, dla gości ceniących sobie swojskie, spokojne klimaty — pensjonaty, agroturystyka, pokoje gościnne.