fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Dlaczego warto przyjechać na wczasy do Kotliny Kłodzkiej?

kotlina kłodzka

Do Kotliny Kłodzkiej warto wybrać się na wakacje, ferie lub nawet weekend. Dostępne tu atrakcje sprawią, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. To miejsce nie tylko dla amatorów aktywnego wypoczynku, ale także dla osób lubiących poleniuchować na świeżym powietrzu lub pozwiedzać ciekawe zabytki.

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Osoby ceniące sobie wypoczynek na łonie natury mogą udać się nad zalew i odpocząć na plaży lub na molo. Ci, którzy nie wyobrażają sobie wczasów bez wycieczek pieszych mogą wybrać się do urokliwego miasta, jakim jest Stronie Śląskie. Znajduje się tam muzeum minerałów, hala sportowa i kryta pływalnia.

Kolejnym miastem, które warto odwiedzić jest Kletno. Tutaj właśnie można odwiedzić słynną Jaskinię Niedźwiedzią i sztolnię fluorytową.

Warto także przyjechać do Kłodzka, gdzie znajduje się Park Miniatur Minieuroland. Znajduje się tu kilkadziesiąt miniatur różnego rodzaju budowli oraz ponad 500 gatunków drzew i  krzewów. Wszystko to sprawia, że Minieuroland to idealne miejsce do wypoczynku dla całej rodziny.

Dla amatorów sportu i aktywnego wypoczynku

Kotlina Kłodzka to również idealne miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku i uprawiania różnego rodzaju sportów. Szczególnym powodzeniem cieszą się tu ośrodki narciarskie w Kamienicy i Czarnej Górze.

Warto również wybrać się nad Wodospad Wilczki, który jest drugim co do wielkości wodospadem w Sudetach w Polsce. Usytuowany jest on przy drodze do Międzygórza. Z Międzygórza prowadzi również czerwony szlak na Górę Igliczną.

Zadbajmy o zdrowie

Podczas pobytu w Kotlinie Kłodzkiej warto pamiętać o odwiedzeniu słynnego uzdrowiska, jakim jest Lądek-Zdrój. Szczególną uwagę powinny na nie zwrócić osoby cierpiące na choroby neurologiczne i reumatyczne. Z uroków uzdrowiska korzystało na przestrzeni setek lat wiele sławnych osób tj. prezydent USA – John Quincy Adam i Katarzyna II.

Region stale się rozwija i zyskuje popularność wśród turystów. Posiada również bogatą bazę hotelową, co sprawia, że każdy znajdzie nocleg w Kotlinie Kłodzkiej dopasowany do swoich oczekiwań i zasobności portfela.