fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Stronie Śląskie — noclegi: Co zobaczyć w Stroniu Śląskim

narty

Stronie Śląskie to jedno z najmłodszych miast w regionie Kotliny Kłodzkiej. Obecnie stanowi ważny ośrodek sportów zimowych, w szczególności narciarstwa zjazdowego. Na zboczach Czarnej Góry znajduje się aż 9 wyciągów narciarskich, a trasy zjazdowe można znaleźć w pobliskich Bielicach, Kamienicy, Nowej Morawie i Nowym Gierałtowie.

Atrakcje w Stroniu Śląskim

Najważniejszą atrakcją Stronia Śląskiego są liczne szlaki turystyczne na pobliskie szczyty: Śnieżnik, Trójmorski Wierch, Czarna Góra, Czernica, Jaworowa Kopa, Smrekowiec, Chłopek, Pasiecznik, Skowronia Góra.

Warto odwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią, która mieści się za pobliskim Kletnem. To jedna z najciekawszych i największych jaskiń w Sudetach. Nazwa pochodzi od kości niedźwiedzia jaskiniowego, którą znaleziono w jednym z korytarzy. W jaskini znajduje się bardzo atrakcyjna szata naciekowa. Nie mniej ciekawa jest podziemna Kopalnia Uranu i Muzeum Ziemi z dużym zbiorem lokalnych minerałów, które mieści się w pobliżu jaskini.

Nieopodal Stronia Śląskiego znajduje się wioska Stara Morawa, gdzie stoi zabytkowy wapiennik, czyli stary piec do wypalania wapna z XIX wieku.

Dla narciarzy najważniejszym punktem wyprawy będą zapewne ośrodki narciarskie z wyciągami i trasami zjazdowymi.

Stronie Śląskie — noclegi

Wybierając się do Stronia Śląskiego, warto nieco wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Wprawdzie infrastruktura turystyczna jest tutaj mocno rozwinięta, jednak w sezonie zimowym i letnim przyjeżdża do miasteczka bardzo wielu turystów z Polski i zagranicy. Większość obiektów noclegowych można zarezerwować online, co jest dodatkowym ułatwieniem w zaplanowaniu całej wyprawy. Baza noclegowa Stronia Śląskiego jest niezwykle urozmaicona, ponieważ znajdują się tutaj zarówno pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, hotele i tanie hoteliki, jak i ekskluzywne apartamenty i obiekty SPA.