fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Co zwiedzać w Kotlinie Kłodzkiej: Noclegi Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka to wspaniały turystyczny region, oferujący bardzo wiele ciekawych atrakcji, które zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każdy znajdzie tutaj coś miłego dla siebie: zarówno poszukiwacze spokoju i odpoczynku, jak i ci, którzy preferują raczej aktywne spędzanie wolnego czasu. Co ciekawe, Kotlina Kłodzka ma wiele do zaoferowania zarówno zimą, jak i latem. Jest to region z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną — liczne noclegi w Kotlinie Kłodzkiej, restauracje, parkingi itp.

Kotlina Kłodzka położona jest w Sudetach, we wschodniej części województwa dolnośląskiego, nieopodal granicy z Czechami. Kotlinę Kłodzką otacza rów Górnej Nysy i Góry Bardzkie, Góry Stołowe i Góry Bystrzyckie, Góry Złote i Masyw Śnieżnika. Jednym z najważniejszych miast tego regionu, leżącym w samym jego sercu, jest Kłodzko, przez które przepływa Nysa Kłodzka.

Miasta w Kotlinie Kłodzkiej, które warto zwiedzić

Jak już zostało wspomniane, centralnym miastem Kotliny Kłodzkiej jest Kłodzko. Tutaj znajduje się słynna twierdza i gotycki most. W pobliżu Kłodzka znajduje się Bardo Śląskie i Złoty Stok ze znaną w całej Polsce Kopalnią Złota. Warto zajrzeć też do Lądka-Zdroju, czyli jednego z najpopularniejszych w kraju uzdrowisk.

Na południu regionu znajduje się Kudowa-Zdrój, która co roku przyciąga bardzo wielu turystów z Polski i zagranicy. Znajduje się tutaj m.in. znany park zdrojowy. Bardzo atrakcyjna jest też Polanica-Zdrój z uroczym deptakiem i Pijalnią Wód Mineralnych. Warto wybrać się również do Stronia Śląskiego, by zwiedzić pobliską Jaskinię Niedźwiedzią (dokładnie zlokalizowana jest w Kletnie). Miłośnicy górskich wypraw z pewnością trafią na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Wybierając się na górski trekking, warto wpaść na chwilę do Wambierzyc czy Duszniki-Zdrój.