fbpx

Gościniec Morawski stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Atrakcje – wypoczynek w górach: Sudety

Co wyróżnia nasz pensjonat w Kotlinie Kłodzkiej na tle innych, podobnych obiektów wypoczynkowo-noclegowych? Przede wszystkim wyśmienita lokalizacja. Hotelik Orański jest usytuowany w samym sercu zapierających dech w piersiach pasm górskich, nieopodal atrakcyjnych miejscowości turystycznych z wieloma ciekawymi miejscami.

Co warto zwiedzić w pobliżu?

W odległości zaledwie 500 metrów od Hoteliku Orańskiego znajduje się zalew z wieżą widokową oraz molo. W gorące, letnie dni, możesz skorzystać z orzeźwiającej wody i wypocząć na plaży – a to wszystko pośród górskiego krajobrazu!

Nocleg w Sudetach? Nasz pensjonat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom piechurów, którzy wybierają się na górskie szlaki. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajduje się Kletno. Ta malownicza miejscowość słynie z Jaskini Niedźwiedziej i sztolni fluorytowej. Wielu podróżników po odwiedzeniu Kletna kieruje się prosto na sam szczyt Śnieżnika (1425 m n. p. m.).

Z kolei Idąc wzdłuż zalewu, możesz udać się wprost do uroczego miasta, jakim jest Stronie Śląskie. W jego centrum znajduje się zadbany park. Na miejscu możesz skorzystać z krytej pływalni, hali sportowej lub zwiedzić muzeum minerałów.

W naszym sąsiedztwie znajduje się również Kletno, słynące z Jaskini Niedźwiedziej i sztolni fluorytowej. Wielu podróżników, po odwiedzeniu Kletna, kieruje się prosto na sam szczyt Śnieżnika ( 1425 m n.p.m.)

Dzięki nieustannemu rozwojowi nasza okolica staje się coraz bardziej atrakcyjnym zimowym kurortem. Górzysty teren Kotliny Kłodzkiej stwarza doskonałe warunki do uprawiania snowboardu i jazdy na nartach. Warto więc wybrać nasz pensjonat, szczególnie gdy interesują Cię zimowe noclegi. Czarna Góra i Kamienica oferują świetne ośrodki narciarskie, które gorąco rekomendujemy.

Będąc w naszym pensjonacie, warto również wybrać się w kilkukilometrową podróż do Lądka-Zdroju. Jest to jedno z najstarszych w Polsce uzdrowisk z kilkusetletnią tradycją. Przyjeżdżają do niego osoby z chorobami reumatycznymi i neurologicznymi. W Lądku-Zdroju leczyli się m.in. Goethe, Katarzyna II Wielka i prezydent USA, John Quincy Adams.

Sudety słyną między innymi z pięknych wodospadów, do których każdego sezonu przybywają dziesiątki turystów. Wodospad Wilczki jest drugim co do wielkości w polskich Sudetach. Ulokowany jest przy drodze do Międzygórza. Koło wodospadu prowadzi czerwony szlak z Międzygórza na Górę Igliczną. Będąc w tych okolicach, warto odwiedzić także Ogród Bajek. Jest to atrakcja, którą polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi i wycieczkom szkolnym. W ogrodzie znajdują się liczne postacie z bajek i baśni wykonane z drewna

W pobliskim Kłodzku znajduje się Park Miniatur MiniEuroland. Na powierzchni 20 tys. m2 umiejscowiono kilkadziesiąt miniatur obiektów i budowli, otoczonych ponad 500 gatunkami drzew i krzewów. Dzięki cudownym ogrodom, rwącym rzekom i szumiącym wodospadom, MiniEuroland jest doskonałym miejscem na rodzinny relaks.