hotelik orański stara morawa 13, 57-550 stronie śląskie

facebook

Atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej

W odległości zaledwie 500 metrów od Hoteliku Orańskiego znajduje się zalew z wieżą widokową oraz molo. W gorące, letnie dni, mogą Państwo skorzystać z ochłody i wypocząć na plaży. A wszystko pośród górskiego krajobrazu!

Zwolennicy wycieczek pieszych, idąc wzdłuż zalewu, mogą udać się do Stronia Śląskiego. W samym sercu tego uroczego miasta znajduje się zadbany park. Na miejscu, mogą Państwo skorzystać też z krytej pływalni, hali sportowej, lub zwiedzić muzeum minerałów.

W naszym sąsiedztwie znajduje się również Kletno, słynące z Jaskini Niedźwiedziej i sztolni fluorytowej. Wielu podróżników, po odwiedzeniu Kletna, kieruje się prosto na sam szczyt Śnieżnika ( 1425 m n.p.m.)

Dzięki nieustannemu rozwojowi, nasza okolica staje się coraz bardziej atrakcyjnym zimowym kurortem. Górzysty teren Kotliny Kłodzkiej stwarza doskonałe warunki do uprawiania snowboardu i jazdy na nartach. Gorąco polecamy ośrodki narciarskie w Czarnej Górze i Kamienicy.

Będąc w naszym pensjonacie, warto również wybrać się w kilkukilometrową podróż do Lądka-Zdroju. Jest to jedno z najstarszych w Polsce uzdrowisk z kilkusetletnią tradycją, do którego przyjeżdżają osoby z chorobami reumatycznymi i neurologicznymi. W Lądku-Zdrój leczyli się m.in. Goethe, Katarzyna II Wielka i prezydent USA, John Quincy Adams.

Wodospad Wilczki jest drugim co do wielkości wodospadem w polskich Sudetach. Wodospad położony jest przy drodze do Międzygórza, w okolicy warto odwiedzić także Ogród Bajek (w ogrodzie znajdują się liczne postacie z bajek i baśni wykonane z drewna).

Koło wodospadu prowadzi czerwony szlak z Międzygórza na Górę Igliczną.

W Kłodzku znajduje się Park Miniatur MINIEUROLAND. Na powierzchni 20 tys. m2 umiejscowiono kilkadziesiąt miniatur obiektów i budowli, otoczonych ponad 500 gatunkami drzew i krzewów. Dzięki cudownym ogrodom, rwącym rzekom i szumiącym wodospadom, MINIEUROLAND jest doskonałym miejscem na rodzinny relaks.